Winietki weselne – nie tylko praktyczne, ale i stylowe

Stawianie winietek na stołach weselnych to dość nowy, ale coraz popularniejszy zwyczaj. Jeśli pragniecie zaskoczyć gości kreatywnością i nowoczesnym podejściem do ślubu, zaprezentujcie im własnoręcznie wykonane winietki, które będą nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także stylową ozdobą stołu.

Zaplanuj wesele od podstaw

Gustowne winietki coraz częściej goszczą na weselnych stołach, tworząc ozdobę, która przyciąga wzrok i sprawia, że goście czują się wyróżnieni. Karteczka z imieniem i nazwiskiem jest również niezwykle praktyczna – pozwala uniknąć niepotrzebnego tłoku na początku przyjęcia. Wszyscy zaproszeni goście już po chwili wiedzą, gdzie usiąść i z kim będą spędzać ten niezwykły wieczór. To ważny element planowania strategicznego. Tym bardziej jeśli wiecie, kto może, a kto nie powinien siedzieć zbyt blisko siebie podczas przyjęcia ;)

Nie zapominajcie również, że winietka może stać się swoistym upominkiem dla gości – zapewne wielu z nich zabierze ją na pamiątkę Waszego ślubu.

(Nie)zwykła kartka

Pomysłów na stworzenie winietek jest całe mnóstwo. My jednak zalecamy, by stworzyć oznaczenia samodzielnie. To nie tylko świetna zabawa. Goście z pewnością docenią kunszt Waszej pracy i poczują się wyjątkowo.

Jak więc podejść do tworzenia winietek? Pomyślcie o rodzinie i przyjaciołach. Co lubią najbardziej? Co ich zaskoczy? Zastanówcie się również, co może reprezentować Was jako parę. Być może znajdziecie wspólny mianownik i wykorzystacie to do tworzenia karteczek z imionami gości. Oto garść pomysłów:

Lubicie gry w karty? Wykorzystajcie je do stworzenia winietek. Na każdej z kart wypiszcie ozdobnymi literami imiona i nazwiska gości. Możecie również zlecić to zadanie drukarni. Wyobraźcie sobie zaskoczenie rodziny i znajomych, gdy ujrzą karty na swoich talerzach. Może zaproponujecie im później partyjkę pokera?

Jeśli Wasze wesele odbywa się w plenerze, sięgnijcie po kamienie. Wybierzcie te okrągłe, mniej chropowate. Białą farbką wypiszcie imiona i nazwiska. Ułóżcie je na serwetkach wyściełanych odrobiną mchu. Do każdego z kamieni możecie też przytwierdzić suszony kwiat. Taki pomysł z pewnością przypadnie gościom do gustu, a Wy pokażecie, jak bardzo cenicie sobie oryginalne rozwiązania.

Wesele z przytupem? Pokażcie, że macie do siebie dystans i stwórzcie atmosferę rodem z PRL-u. Nie chodzi jednak o zimne nóżki i gorący barszcz, ale o winietki na butelkach z oranżadą. Na każdej etykiecie znajdzie się imię Waszego gościa. Nie dość, że w ciekawy sposób oznaczycie miejsca, to na dodatek przypomnicie im smak dzieciństwa.

Wciąż szukacie pomysłu na winietki weselne? Więcej inspiracji weselnych znajdziecie na zareczyny.pl

winietki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>