Wesele w górach z noclegiem

Wesele w górach

Śluby i wesela w polskich górach od zawsze cieszyły się ogromną popularnością. O takim weselu jak z bajki marzą nie tylko romantycy – przepiękne krajobrazy i architektura nadają jeszcze bardziej niezwykłego charakteru uroczystości zaślubin. Dlaczego warto zdecydować się na wesele w górach i o czym warto wiedzieć?

Zalety wesela w górach

Wstępując w związek małżeński każdy z nas marzy, aby ten dzień był wyjątkowy, a wspomnienia z niego zostały nam na całe życie. Oczywiście najważniejsza jest sama ceremonia, ale to, gdzie odbywa się ślub i wesele również ma tu kolosalne znaczenie. Czy można sobie wyobrazić piękniejsze i bardziej romantyczne miejsce na rozpoczęcie wspólnej drogi życia niż góry?

Dzika przyroda, zachwycające pejzaże i wspaniała architektura – nikogo nie dziwi więc fakt, że to właśnie Dolny Śląsk jest ślubną stolicą Polski. W Karkonoszach znajdziemy wiele Dworków, Pałaców i sal weselnych, które przyciągają pary z całego kraju i nie tylko. Jak zauważa Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy: „Z roku na rok przyjeżdża do nas coraz więcej Młodych Par z odległych zakątków kraju i z zagranicy. Okazuje się bowiem, że koszty takiego wesela wcale nie muszą być wyższe niż urządzanego w miejscu zamieszkania. Oczywiście muszą poświęcić czas na dojazd, ale w zamian otrzymują doskonałą organizację i obsługę, świetną kuchnię oraz pobyt w sercu gór, co samo w sobie jest niezwykłą przygodą” – podkreśla ekspertka. Dzięki dużej konkurencji i ciągłemu podnoszeniu standardu usług właśnie na Dolnym Śląsku najłatwiej znajdziemy ośrodki zajmujące się kompleksową organizacją wesel i uroczystościami szytymi na miarę. Wspomniany Dwór Korona Karkonoszy, jeden z liderów branży weselnej w regionie, oferuje nie tylko organizację, pomoc i doradztwo na każdym etapie przygotowań, ale też dostosowanie każdego aspektu wesela do życzeń Młodej Pary. Jeśli więc marzymy np. o weselu tematycznym czy stylizowanym, tu powinniśmy w pierwszej kolejności skierować naszą uwagę.

Dlaczego z noclegiem?

Jeśli urządzamy wesele poza domem, nocleg zawsze jest wskazany – chodzi oczywiście o komfort i bezpieczeństwo naszych gości, którzy nie powinni wracać z wesela bez odpowiedniego wypoczynku. Szczególnie jednak przy górskich weselach aż szkoda byłoby nie wykorzystać drugiego dnia na zwiedzanie i inne dodatkowe atrakcje. Niekoniecznie musimy urządzać przy tym tradycyjne poprawiny – tańszą opcją będzie np. samo śniadanie czy lunch. Pozostały czas możemy poświęcić na grilla, ognisko czy górskie wycieczki.

Jeśli martwi nas koszt takiej dwudniowej uroczystości, warto pomyśleć o wyborze jesieni czy zimy na datę ślubu. Góry prezentują się wtedy szczególnie pięknie, w grudniu i styczniu panuje wyjątkowa atmosfera Bożego Narodzenia i karnawału, a dodatkowo możemy naszym gościom zapewnić atrakcje w postaci kuligu, jazdy na sankach czy nartach. Takie wesele wszyscy zapamiętają na zawsze!

wesele w górach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>