Męska moda ślubna – tegoroczne trendy

Nie od dziś wiadomo, że świat mody rządzi się swoimi prawami. Co roku powstają nowe modele ubrań, a trendsetterzy wyznaczają kolejne kierunki rozwoju największym światowym markom odzieżowym. Jedną z najbardziej subtelnych pod względem zmian, choć wcale nie odstających od reszty gałęzi odzieżowych jest męska moda ślubna. Mężczyźni, którzy w zdecydowanej większości nie oponują wobec tradycyjnych rozwiązań, coraz chętniej podchodzą do wszelkich nowości na rynku garniturów ślubnych. Za namową swoich przyszłych małżonek, eksperymentują z pomocą profesjonalnych doradców wizerunku, zatrudnianych przez światowe brandy w galeriach handlowych. Jak widzisz, nie musisz wcale znać się na modzie, by zostać ikoną wizerunku w tym ważnym dla Ciebie dniu.

Tegoroczne trendy w męskiej modzie ślubnej

Od kilku lat możemy obserwować prawdziwe oblężenie różnych odcieni granatowych garniturów ślubnych. Niestety, ślubny garnitur nie jest zakupem do jednorazowego użytku, dlatego coraz cząściej zdarzają się tzw. „pomegrenade weddings”, na których co drugi mężczyzna występuje w granatowym garniturze. Jeżeli do tego któryś z zaproszonych gości pokusi się o zakurzoną ślubną muszkę w kolorze granatu lub bieli (bo nic innego nie było pod ręką), wpadamy w klasyczne faux-pas. Co zrobić Młody Panie, by skutecznie obronić się przed dubletem z zaproszonym gościem?

Na nieszczęście, granaty nadal są w modzie. I wciąż będą polecane przez doradców wizerunku. Dlaczego? Po pierwsze, bo mają ich dużo na stanie magazynowym. A żyją z prowizji od sprzedaży. Po drugie – barwa ta stała się na tyle klasycznym wyborem, że mniej odważni mężczyźni od razu się na nią zdecydują. Co zatem możemy zmienić?

  • Wybierz niecodzienny krój garnituru – obecnie można spotkać wiele różnych fasonów garniturów. Młodzi Panowie coraz częściej decydują się na granatowy garnitur, w którym klapy są ułożone w konwencji szalowej. Niestety, krój ten jest zarezerwowany zwykle tylko na uroczystość ślubną i bardzo trudno jest go potem wykorzystać przy codziennych okazjach, nie mając przyczepionej łatki „dublera”.
  • Zadbaj o oryginalny kolor muszki – nie myślimy tu wcale o pstrokatych i wzorzystych propozycjach. Oryginalną muszką będzie na przykład połączenie granatu (front) z czernią (podkład). Należy pamiętać, że to Pan Młody powinien być ikoną elegancji dla męskiej części uczestników wesela, dlatego nie powinien zbytnio eksperymentować z kolorystyką.
  • Postaw na nowatorskie dodatki – w tej kwestii polecamy sklepy internetowe oferujące niezwykle oryginalne i często zabawne spinki do mankietów koszuli. Można również zastanowić się nad wyborem jednokolorowych skarpetek oraz sznurówek dopasowanych do koloru muszki.
  • Odpowiednia koszula – jeżeli wybierzesz muszkę, pamiętaj o koszuli zakrywającej guziki, mankietach oraz dłuższym, specjalnie dostosowanym do tej konwencji kołnierzyku. Niezwykle istotną rzeczą przy doborze odpowiedniej koszuli jest kolor sukni Pani Młodej. Jeżeli nie jest ona śnieżnobiała, nie powinieneś pod żadnym pozorem wybierać śnieżnobiałej koszuli! W takim zestawieniu suknia Pani Młodej będzie wyglądała jakby była brudna.
  • Pasek i buty – polecamy gładki pasek i buty w odcieniu brązu. Pamiętaj, że pasek powinien zostać odpowiednio skrócony (wystawać maksymalnie 2 centymetry od pierwszej szlufki w spodniach po założeniu paska).

Skorzystaj z naszych wskazówek i oczaruj wszystkich weselnych gości. Bądź konkurencją dla swej wybranki!

Męska moda ślubna

Źródło zdjęcia: Materiały prasowe Giacomo Conti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>