Makijaż ślubny co warto wiedzieć?

Z makijażem ślubnym wiąże się wiele wyzwań. Prawidłowo wykonany makijaż ślubny powinien dodawać świeżości i blasku. Twarz ma wyglądać na wypoczętą i promieniującą. Makijaż ślubny musi być trwały, ma także dobrze prezentować się na żywo i później na zdjęciach. Nie jest to łatwe, dlatego też co raz więcej przyszłych panien młodych decyduje się na powierzenie tego zadania profesjonaliście. Najwygodniejszą formą jest umówienie się z wizażystką w domu. Wiąże się z tym trochę większy koszt niż w przypadku makijażu w salonie kosmetycznym. Wykonanie makijażu ślubnego zajmuje około godziny. Warto też umówić się na wykonanie makijażu próbnego, pozwoli to na jeszcze lepsze dopasowanie makijażu do urody i osobowości panny młodej. Koszt makijażu próbnego często jest bardzo zbliżony od tego finalnego, więc nie każdego na to stać.

Klasyczny makijaż ślubny

W klasycznym makijażu ślubnym akcent kładzie się na oczy i na rozświetlenie twarzy. Najczęściej wybieraną gamą kolorystyczną są beże i brązy. Które pasują do każdego typu urody, należy tylko odpowiednio wybrać i odcień. Przykładowo chłodniejsze kolory brązów, wpadające w szarości będą pasowały do jasnej karnacji, blond włosów i niebieskich oczu. W makijażu ślubnym doklejanie sztucznych rzęs lub kępek to już standard. Jest to łatwy zabieg pozwalający pięknie otworzyć oczy i dodać im romantycznego spojrzenia.

Makijaż ślubny brwi

Przed ślubem warto zadbać o brwi. Muszą one być starannie wyregulowane. Z zabiegiem epilacji lepiej nie czekać do ostatniej chwili, tylko wykonać go kilka dni wcześniej, aby ewentualne ranki zdąży się zagoić. Radzimy także nie robić henny brwi przed ślubem, lepiej będzie jak wizażystka nada im odpowiedni kolor przy pomocy cieni do brwi i wosku. Dobrze podkreślone brwi to istotny element każdego makijażu.

Zapraszamy także do oglądnięcia filmików o makijażu klasycznym.

makijaż ślubny dla szatynki

makjaż ślubny klasyczny

makijaż ślubny klasyczny

Zdjęcia:
planitcfl.blogspot.com
jeinking.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>