Jak zaplanować wesele krok po kroku?

Od czego zacząć przy organizacji wesela? Z tym pytaniem boryka się nie jedna Panna Młoda. Oczywiście zawsze można powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie organizującej wesela. Ale wiadomo to wiąże się z dodatkowymi i często nie małymi wydatkami. Więc jeśli planujesz sama zorganizować swoje wesele zapraszamy do przeczytania tego artykułu. Pamiętaj, że nie jest to małe przedsięwzięcie, warto więc poprosić kogoś o pomoc: siostrę, mamę czy przyjaciółkę. Im wcześniej zaczniesz tym lepiej, pozwoli to na bardziej przemyślane decyzje no i mniej stresu!

1. Na początek warto zapisywać swoje pomysły dotyczące wesela w jakimś zeszycie czy kalendarzu. Później w takim zeszycie zapisać można wszystkie sprawy dotyczące ślubu, np.: upatrzone sukienki ślubne, terminy spotkań itp.

2. Czasami zdarza się, że już od dawna w głowie masz pomysł na styl swojego wesela. Jeśli nie to czas nad wyborem motywu przewodniego ślubu. Przejrzyj swoje notatki, to już może być już dla Ciebie jakaś podpowiedź. Jak wybrać motyw przewodni wesela pisaliśmy już wcześniej tutaj. Motyw jest o tyle istotny, że od niego zależą dalsze kroki, przede wszystkim wybór miejsca na wesele czy też sukni ślubnej.

3. Zaplanujcie wstępną listę gości – od tego również będzie zależał wybór miejsca. Warto zrobić sobie również listę rezerwową.

4. Po wybraniu motywu wesela, szukamy najbardziej odpowiedniego miejsca na wesele. I z tym nie należy czekać, gdyż często najlepsze miejsca są bardzo oblegane. Można też zacząć odwrotnie od rezerwacji terminu, jeśli macie swój ulubiony hotel bądź restaurację. A dopiero później wybierać motyw wesela, ale należy się liczyć z tym że dane miejsce narzuci już pewien styl przyjęcia. Bo ciężko będzie zorganizować w zamku wesele w stylu country?

5. Odwiedzaj salony z sukniami ślubnymi, męską modą, zbieraj oferty od fotografów ślubnych, zespołów muzycznych itp. Zrób wstępną orientację kosztów.

6. Zaplanuj swój budżet, ciężko to zrobić jeśli nie ma się informacji ile co kosztuje. Teraz można usiąść i podliczyć planowane wydatki, i ewentualnie dostosować je do swojego budżetu. Należy pamiętać, że zawsze pojawią się jakieś nieprzewidziane wydatki, warto więc mieć jakąś rezerwę finansową.

7. Jeśli zdecydujesz się już na coś, trzymaj się swojej decyzji i idź do przodu. Przy organizacji wesela jest dużo decyzji do podjęcia, nie warto tracić czasu na te już podjęte.

portal ślubny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>