Jak wybrać hotel na wesele?

Ślub wymaga wielu przygotowań. Trzeba ułożyć listę gości, kupić zaproszenia, załatwić formalności. Jednak wiele par młodych uważa wybór sali weselnej za najważniejszy. W końcu to właśnie tam nowożeńcy i ich goście spędzą najwięcej czasu. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli trzeba zdecydować się na weselny lokal?

W przypadku organizacji wesela, najlepiej wybrać hotel. To najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ w hotelach znaleźć można i komfortowe sale do tańca, i miejsca noclegowe. Ponieważ wszystko dostępne jest w jednym miejscu, nie trzeba martwić się, że goście będą zmuszeni po nocy przemieszczać się do innych budynków. W hotelach zawsze jest też czynna całą dobę recepcja, więc w razie problemów w każdej chwili można poprosić o pomoc. O czym pamiętać, wybierając hotel na wesele?

Wielkość sali i jej charakter

Wielkości sali weselnej zawsze powinna być uzależniona od ilości zaproszonych gości. Kameralne wesele nie potrzebuje dużych przestrzeni, natomiast setka gości nie zmieści się w niewielkim lokalu. Przed wyborem hotelu dobrze jest więc wyliczyć, ilu gości planuje się zaprosić. Charakter sali także ma znaczenie. Przyszli małżonkowie powinni zastanowić się, czy preferują bardziej nowoczesne wnętrza, a może te bardziej klasyczne, w stylu starych pałacyków.

Lokalizacja

Dotyczy zarówno całego hotelu, jak i samej sali weselnej. Najlepsze hotele na wesele to obiekty usytuowane z dala od miejskiego zgiełku, wśród zieleni, np. w lesie. Atrakcyjne położenie hotelu to idealna okazja, by zrobić piękne zdjęcia w plenerze. Co się tyczy samej sali weselnej – przyszli małżonkowie powinni przemyśleć, czy preferują jedną salę do tańca i spożywania posiłków, czy może jednak osobne pomieszczenia.

Dodatkowe atrakcje

Jeśli w wybranym hotelu znajduje się również winiarnia, wówczas dobrze jest z niej skorzystać i zaproponować gościom degustację tamtejszych win. Warto od razu dopytać pracowników hotelu, jakie atrakcje mogą zorganizować, by umilić czas gościom weselnym. Szeroka oferta takich atrakcji to bez wątpienia sygnał, że w hotelu przyjęcia weselne odbywają się często, więc załoga jest doświadczona w ich organizacji. Ciekawym urozmaiceniem wesela może być np. fontanna czekoladowa lub alkoholowa, pokazy tańca, fajerwerki.

Sala weselna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>