Jak i kiedy kupować suknię ślubną? Rady dla panny młodej

Jako przyszła panna młoda pewno się zastanawiasz, jaki jest najlepszy moment na zakup sukni ślubnej? Nowe kolekcje sukni ślubnych pojawiają się raz lub dwa razy do roku. przeważnie jest to przed kolekcja, a później kolekcja właściwa. W salonach ślubnych najnowsze, wiosenne kolekcje pojawiają się już w październiku. Natomiast przez całe lato i na początku września trwają wyprzedaże kolekcji ślubnych z poprzedniego sezonu.

Kiedy jest najlepszy moment na odwiedzenie salonów ślubnych? Najlepiej to zrobić co najmniej 5-6 miesięcy wcześniej. Każda suknia ślubna jesz szyta na wymiar. Czas realizacji w zależności od marki trwa od 3 do 5 m-cy. Jak już Twoja suknia dotrze do salonu, to na miejscu wykonywane są ewentualne poprawki. Zazwyczaj potrzeba 2 przymiarki. Które zaczynają się około miesiąc przed planowanym ślubem, aby suknia idealnie dopasować suknię na ten wyjątkowy dzień. A pamiętaj na pierwszą przymiarkę trzeba zabrać ze sobą buty ślubne oraz odpowiedni do modelu sukni biustonosz. Bez tych dwóch rzeczy nie da się dobrze dopasować sukni.

Jak już masz wybraną suknię to kolejnym krokiem jest dobór dodatków: welonu, butów, biżuterii. W salonach ślubnych można dostać je również, ale czasem warto poszukać butów i biżuterii w innych sklepach lub w internecie. Jest dużo większy wybór.

Jeśli żadna z gotowych propozycji Tobie nie będzie odpowiadała zawsze można zamówić uszycie sukni ślubnej u polskich projektantów, ale wtedy lepiej zabrać się do tematu dużo wcześniej.

suknia boho rembo stlyling

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>