Jak dobrać rozmiar obrączek?

Obrączki to nieodzowny element każdego ślubu, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na obrączki z białego czy z żółtego złota czy też z innych metali szlachetnych czy półszlachetnych ważne jest aby obrączka miała dobrze dobrany rozmiar. Oczywiście przy zamawianiu obrączek jubiler przy pomocy specjalnych miarek zmierzy nasze palce, poniżej znajdziecie jednak kilka praktycznych porad, które mam nadzieję pomogą Wam dobrać idealny rozmiar obrączek. Pamiętajcie też, że obecnie wiele obrączek tworzonych jest maszynowo i późniejsza zmiana ich rozmiaru może być problematyczna.

Najważniejsze jest aby obrączka nie dawała się zbyt łatwo ściągnąć z palca. Jeśli będzie za luźna będziemy mogli zgubić ją na przykład w czasie wyciągania ręki z kieszeni czy innych codziennych czynnościach, czasem możemy tego nawet nie zauważyć. Po pierwsze musimy kilka razy zdjąć i założyć obrączkę. Najważniejszy jest opór w miejscu kostki i to na to miejsce musisz zwrócić największą uwagę. Każdy może mieć trochę inaczej zbudowane palce, u niektórych palce są podobnej grubości na całej długości, a niektórych szczuplejsze pomiędzy kostkami. Niezależnie od tego kostka jest najgrubszym miejscem palca i to je powinniśmy brać pod uwagę przy mierzeniu obrączki.

Kolejną rzeczą, o które warto pamiętać w czasie mierzenia obrączek to to, że latem wielu osobom, a szczególnie kobietom puchną palce. Jeśli należysz do tych osób i mierzysz obrączki latem weź to pod uwagę. Należy mierzyć obrączki wtedy kiedy nasze dłonie nie są spuchnięte. Po założeniu obrączki warto kilka razu energicznie machnąć ręką i zobaczyć czy obrączka nie spadnie. Dobrze jest zrobić to nie tylko przy mierzeniu ale także po odbiorze gotowych obrączek. Może się zdarzyć że jubiler źle dopasował nam rozmiar i lepiej sprawdzić to od razu przy odbiorze. Niewielkich korekt można czasami dokonać nawet na miejscu, od ręki.

Te kilka porad może Wam się wydać banalna jednak w wirze przygotowań do ślubu warto zaoszczędzić sobie dodatkowych problemów z źle zmierzonymi obrączkami.

Jak zmierzyć obrączki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>