Jak dobrać buty do garnituru?

Wybranie odpowiednich butów do ślubu może stanowić nie lada dylemat nie tylko dla panny młodej ale także dla przyszłego pana młodego. Panowie zazwyczaj przywiązują mniejszą wagę do swojego wyglądu jednak tego konkretnego dnia powinno zwrócić uwagę na każdy najmniejszy detal. Poniżej dowiecie się jak dobrać kolor butów do garnituru. Czasy kiedy śluby brano wyłącznie w czarnych garniturach mamy już dawno za sobą. Teraz kupując ślubny garnitur czy smoking mamy do wyboru cały szereg odcieni czarnego, szarego, granatowego, grafitowego czy nawet brązowego. Poniżej w naszym krótkim poradniku dowiesz się jaki kolor butów wybrać do odcienia garnituru.

Jakie buty do czarnego garnituru?

Do czarnego garnituru możemy ubrać tylko i wyłącznie czarne buty. Kiedyś czarne garnitury były niezwykle popularne i zakładano je na każdą okazję. Teraz zdecydowanie bardziej modne są na przykład granatowe czy szare garnitury.

Jakie buty do granatowego garnituru?

Do granatowego garnituru pasują buty w kilku kolorach. Możemy wybrać buty czarne, brązowe czy nawet w odcieniach bordowego. Kolor granatowy świetnie łączy się także z innymi jeszcze bardziej wymyślnymi barwami jeśli jednak mają to być buty do ślubu lepiej ograniczyć się do klasyki jak czerń czy ewentualnie brąz. Generalna zasada jest taka, że im bardziej oficjalna okazja tym ciemniejszy odcień butów powinniśmy dobrać do granatowego garnituru.

Jakie buty do grafitowego garnituru?

Do garnituru w kolorze grafitowym pasują wyłącznie buty czarne lub ewentualnie bordowe. Powinniśmy unikać butów brązowych gdyż kolor ten będzie słabo kontrastował z grafitową barwą garnituru. Tu podobnie jak w przypadku granatowego garnituru w przypadku bardziej oficjalnych okazji wybieramy czarne buty, a w przypadku nieco bardziej casualowych spotkań możemy zdecydować się buty bordowe.

Jakie buty do szarego garnituru?

Garnitury w odcieniach szarego i popielatego są nieco mniej formalne niż czarne czy granatowe garnitury w związku z tym nieco łatwiej dobrać do nich odcień butów. W przypadku garniturów szarych do wyboru mamy buty czarne, brązowe lub bordowe. Jeśli do szarego garnituru ubieramy białą koszulę to najlepszych wyborem będą czarne buty. Więcej na temat butów do szarego i grafitowego garnituru przeczytacie w artykule: Szary garnitur jakie buty?

Jakie buty do garnituru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>