Dekoracje ogrodów na wesele

Wesele w plenerze to coraz popularniejszy trend ślubny. To świetna forma imprezy, którą z pewnością docenią wszyscy goście. Niebanalna przestrzeń, świeże powietrze, piękne widoki i zabawa przez całą noc… Brzmi pięknie, ale jak to wszystko zorganizować? Jak ozdobić ogród na wesele, aby miejsce przyjęcia nabrało odświętnego charakteru? Dekorowanie ogrodu na wesele to nie lada wyzwanie.

Jak wybrać miejsce na przyjęcie plenerowe?

Wesele w ogrodzie to marzenie wielu par. Jak jednak znaleźć ogród, w którym wesele faktycznie może się powieść? Odpowiedni plener musi być odpowiednio duży, aby pomieścić gości. Warto również, aby była możliwość zamontowania parkietu i podłączenia nagłośnienia. Takie miejsca zazwyczaj znajdują się nieopodal miast, należy więc zadbać, aby goście przyjezdni mieli zapewniony transport oraz miejsca noclegowe. Wiele par decyduje się na organizację wesela w pałacach czy dworkach, w których przyjęcie odbywa się zarówno w sali, jak i na dworze. A co w przypadku wesel w plenerze?

Impreza plenerowa… pod namiotem

Popularnym rozwiązaniem jest organizacja wesela pod namiotem. Ma to liczne plusy. Po pierwsze, chroni parę młodą i gości przed chłodem, wiatrem lub deszczem. Poza tym dużo wygodniej jest tańczyć na zamontowanym parkiecie niż trawie. Należy tylko zadbać o rozmiar namiotu tak, aby pomieścił wszystkich gości i zapewnił komfortową zabawę. A co z estetyką namiotu? Obecnie mamy bardzo duże pole manewru, jeśli chodzi o wymarzony weselny wystrój. Jak dekorować namiot? Inspiracje można znaleźć w galerii umieszczonej na stronie firmy ARTCOM: http://dekorowanie.pl/dekoracje-w-plenerze/. Namiot może wyglądać pięknie, jeżeli dobierzemy jego kolor do motywu przewodniego wesela. Można go również ozdobić za pomocą wiązanek kwiatów, odpowiedniej zastawy stołu, balonów.

Ślubne dekoracje

Jak zadbać o odpowiedni wygląd przestrzeni podczas wesela? Podobnie jak w przypadku wesel odbywających się w salach, warto zdecydować się na konkretny motyw przewodni lub paletę kolorów. To znacznie ułatwi dekorowanie ogrodu na wesele. Zgodnie z tą zasadą, możemy zdecydować się na przykład na namiot, zastawę stołów, dekoracje kwiatowe, suknie druhen i… słodkie przekąski w tym samym odcieniu! Również zaproszenia powinny nawiązywać do estetyki przyjęcia. Warto zlecić dekorację przestrzeni specjalistom, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie i podpowiedzą, jak dobrać ozdoby i kwiaty.

Dekoracje w plenerze mogą przybrać różne formy. Najczęściej pary młode decydują się na ozdobienie krzeseł i stołów wiązankami kwiatów, ostatnim trendem są też kwiaty całkowicie zanurzone w wodzie – podpowiadają dekoratorzy ARTCOM (http://dekorowanie.pl/).

Słodkie ozdoby

Efektownym rozwiązaniem jest nawiązanie do motywu przewodniego wesela za pomocą sposobu podania potraw i smakołyków. Coraz popularniejsze stają się candy bary, czyli stoły zastawione słodkimi przekąskami. Nierzadko słodkie bufety pełnią funkcję dekoracyjną. Babeczki można udekorować posypkami, kolorowymi kremami i wzorami z lukru, a cukierki podać w uroczych słoikach. Potrawy i przekąski prezentują się przepięknie, jeśli ich kolorystyka nawiązuje do kolorów dominujących na przyjęciu. Tego rodzaju bufet to także ulubiona atrakcja dzieci. Przekąską, która nie tylko świetnie smakuje, ale również zawsze dobrze się prezentuje, jest czekoladowe fondue. Ślicznie wyglądają też makaroniki z różnymi nadzieniami w odcieniach pasujących do wystroju wesela.

Weselne dekoracje ogrodowe

1 Response

  1. Kamilla Styczeń 11, 2016 / 9:43 pm

    Od dawna myślałam o weselu w plenerze i o namiocie i w końcu zdecydowaliśmy się na to. Tak bardzo mi się to podobało, bo kojarzyło się szalenie romantycznie, troszkę jak z amerykańskich filmów ;) Namiot mieliśmy ze sprawdzonej firmy: tent.com.pl/kontakt.html ustawiony na działce wujostwa. Było pięknie, mnóstwo kwiatów, także tych ogrodowych, ładna pogoda, myślę, że w żadnej sali nie podobałoby mi się tak bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>